Novice
Spodaj si lahko preberete movice o delovanju društva in novice s področja Linuxa.
Sodelovanje društva pri projektu ACTA - ACTIVE CITIZENS TAKE ACTION
LUGOS sodeluje kot partner pri projektu ACTA - ACTIVE CITIZENS TAKE ACTION, ki ga koordinira Za in proti, zavod za kulturo dialoga. Prvi izmed dogodkov se bo odvil od 22. do 25. novembera 2012, v Hotel Špik, Gozd Martuljek in na Fakulteti za upravo, Ljubljana
Dan proste programske opreme 2012
15. septembra se vsako leto po vsem svetu praznuje dan svobodne programske opreme. Za ta dan so pri FSF Europe Fellowship Slovenia prpravili delavnico Free Your Android. Dogodek se bo od 14:00 ure dalje odvijal v Kiberpipi. Ves čas bo potekalo tudi druženje in debata o prosti programski opremi, odprtih standardih in vseh sorodnih temah.
Vabilo na 16. redno skupščino društva in piknik odprte kode
Upravni odbor društva LUGOS sklicuje 16. redno skupščino društva LUGOS v soboto, 23. junija 2012, od 10:30 naprej, ki bo potekala hkrati s piknikom odprte kode (POK).
Nov transakcijski račun društva
Društvo je zamenjalo transakcijski račun. Nov račun je SI56 6100 0000 3569 365 pri Delavski hranilnici.
Richard Stallman v Sloveniji
To soboto, 21. aprila 2012, se bo Richard M. Stallman mudil v Sloveniji in bo v okviru seminarja »Digitalizacija idej« predaval v Moderni galeriji v Ljubljani (Cankarjeva 15).
2. Dan odprte kode na Fakulteti za informacijske študije v Novem mestu
Po uspešno izvedenem 1. Dnevu odprte kode bo na Fakulteti za informacijske študije tudi letos organiziran dan odprte kode. Dogodek je razdeljen na delavnico, ki bo potekala dopoldan in predavanja, ki bodo popoldan.
Srečanje ob izidu KDE 4.8
Po enoletnem premoru se tradicionalno druženje ob izidu proste programske opreme skupnosti KDE spet vrača. Vidimo se 31. januarja ob 19:00 v Kiberpipi.
Srečanje prevajalcev proste programske opreme 2011
LUGOS vabi vse prevajalce proste programske opreme na srečanje, ki bo v četrtek, 3. marca ob 17:30 v Kiberpipi.
Linux popoldne v Kiberpipi
Dogodek bo potekal v torek, 14.9. od 18h dalje. Pričakujemo uporabnike računalnikov z osnovnim predznanjem kateregakoli od Windows namiznih sistemov, ki pa bi se radi spoznali tudi z Linuxom (in se do zdaj še niso). Predstavili bomo Ubuntu in Kubuntu distribuciji (kateri sta si zelo sorodni) in vam pokazali kako se ju uporablja za najpogostejše naloge domačega uporabnika.
Odprto pismo medijem glede zlorabe termina »heker«
V zadnjih nekaj dneh je bilo v slovenskih medijih veliko govora o treh državljanih, ki so domnevno sodelovali pri mreži botov Mariposa. Mediji so te domnevne kiberkriminalce večkrat označili s terminom »hekerji«. Ker to ni pravilna uporaba termina in ker sami sebe ter druge med nami pogosto označujemo s to besedo, pa se ne smatramo za kriminalce, je bilo nekaj potrebno storiti. Medijem smo poslali odprto pismo v katerem razlagamo razliko med »hekerji« in »krekerji« in jih pozivamo, da te termine v prihodnje pravilno uporabljajo.
Na Linux bi lahko prešlo vsaj 90% zaposlenih v javni upravi
Na spletni strani Pravokator so nedavno objavili intervju z Matjažem Kašetom, uradnikom slovenske državne uprave, ki pri svojem delu uporablja Linux. Spodaj je kopija celotnega intervjuja, ki ga je opravil Matej Kovačič.
Poletna šola na FRI - Razvoj aplikacij za platformo Android
Tudi letos Fakulteta za računalništvo in informatiko Univerze v Ljubljani pripravlja brezplačne poletne šole za dijake in študente. Med njimi je tudi šola razvoja aplikacij za mobilno platformo Android, ki bo potekala od 5. do 7. julija 2010.
Document Freedom Day 2010 v Sloveniji
31. marca je svetovni dan prostih formatov — Document Freedom Day [DFD]! Na ta dan želimo s skupnimi močmi informiratii javnost o pomenu odprtih datotečnih formatov in odprtih standardov na splošno. Vabljeni na praznovanje in predavanja v Kiberpipi, ki ga organizira FSFE Fellowship Slovenija.
Qt 4.6 in Qt Creator 1.3 prvič na voljo v slovenščini
Pri podjetju Nokia so izdali novo različico prostega in odprto-kodnega ogrodja za razvoj programov za več platform, Qt 4.6. Poleg tega je na voljo tudi nova različica integriranega razvojenga okolja (IDE), Qt Creator 1.3. Oba sta prvič na voljo tudi v slovenskem jeziku.
Izšlo je namizje KDE 4.3.0
Skupnost KDE je objavila različico 4.3.0 priljubljenega namiznega okolja KDE. Namizje je tako kot vse dosedanje različice prevedeno v slovenščino, projekt prevajanja pa poteka pod okriljem društva LUGOS.
Redna, 13. letna skupščina društva in piknik
Upravni odbor društva LUGOS sklicuje 13. redno skupščino društva LUGOS v soboto, 30. maja 2009 ob 11h, na Močilniku na Vrhniki. Skupščini bo sledil društveni piknik.
Božiček prinesel jedro Linux 2.6.28
Novo jedro Linux 2.6.28 prinaša prvo stabilno različico novega datotečnega sistema Ext4, upravljalnik pomnilnika na grafičnih karticah (GEM), podporo za tehnologijo Ultra-Wideband (UWB), izboljšano skalabilnost in performance upravljanja s pomnilnikom, sledilnik zaganjanja, varovanje trdih diskov pred udarci, podporo za omrežni protokol Phone Network (PhoNet), podporo za transparentne posredniške strežnike in zvrhan koš drugih novosti, novih gonilnikov, popravkov in izboljšav.
Amarok 2.0.0
Izšla je dolgo pričakovana druga različica predvajalnika in organizatorja glasbe Amarok. Različica prinaša kar nekaj novosti, žal pa so nekatere rešitve zaradi prehoda na novo platformo odpadle oziroma jih lahko pričakujemo v naslednjih različicah.
Predavanji o Linuxu v sklopu HERMES SoftLab EdIT
Podjetje HERMES SoftLab, ki je največji slovenski ponudnik IT storitev in sponzor Lugosa, je v sklopu izobraževalnega programa EdIT (Education for Innovative thinkers) pripravilo dve brezplačni predavanji o operacijskem sistemu GNU/Linux. Andraž Sraka, član Lugosa in štipendist HERMES SoftLaba, bo imel dve predavanji: GNU/Linux in Linux v produkcijskem okolju.
Peticija za EU brez programskih patentov
Na spletni strani http://stopsoftwarepatents.eu/ podpišite peticijo za zakonske ukrepe proti programskim patentom v Evropski Uniji.
Akcije dokumenta